Yaşam

IGART Sanat Projeleri Yarışması’nın son başvuru tarihi 16 Haziran’a kadar uzatılmıştır.

İGA İstanbul Havalimanı ile; Anadolu coğrafyasının kültürel belleğini, kültür ve sanatla harmanlanmış İstanbul kimliğiyle buluşturmak amacıyla bu yıl ikincisi düzenlenen IGART Sanat Projeleri Yarışması’na katılım için son başvuru tarihi Haziran Cuma olarak değiştirildi. Ülkemizi kasıp kavuran deprem felaketleri nedeniyle 16.

 

  • Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı İGA İstanbul Havalimanı, bölgenin en değerli küresel transfer merkezi olmasının yanı sıra farklı kültürlerin buluşup etkileşimde bulunduğu bir sanat merkezi olma misyonunu sürdürüyor. IGART, kamusal alanı yarışlara açarak oldukça demokratik bir model sunarken, Sanat Projeleri Yarışması’nın ikincisi hayata geçiyor.

 

  • IGART kapsamında Ressam ve Akademisyen Prof. Dr. Hüsamettin Koçan liderliğinde dokuz kişilik (Prof. Dr. Marcus Graf, Mehmet Ali Güveli, Prof. Murat Tabanlıoğlu) fotoğraftan heykele, mimariden eleştiriye, küratörlükten akademisyenliğe sanatın her alanında çalıştı. , Seyhun Topuz, Nazlı Pektaş) toplumsal ve toplumsal faydayı gözeten bir anlayışla projeler üretmek ve yürütmek için güçlerini birleştirmektedir.

 

  • Yarışmanın en büyük ödülü 2 milyon TL olarak belirlendi. Yarışmanın birincisi olacak eser yerli ve yabancı milyonlarca izleyicinin beğenisine sunulacak.

 

  • Yarışmada ikinci aşama değerlendirmeye alınan proje sahiplerine 50 bin TL katılım ücreti ödenecek.

 

  • Herhangi bir malzeme ve teknik sınırlamanın bulunmadığı belirtilen açıklamada, uygulama veya hazır eserin malzeme ve tekniğinin, önerilen yapının fizik kuralları çerçevesinde kalıcı ve uygulanabilir olmasının esas olduğu vurgulandı. Proje alanı.

 

  • IGART ve IGART Sanat Projeleri Yarışması kapsamındaki tüm çalışmalar hakkında igaart.istanbul’dan detaylı bilgi alınabileceği açıklandı. Mekanın fiziki özellikleri ile ilgili detaylı bilgiye igaart.istanbul/yarismalar/d1-check-in-region adresinden ulaşılabilir.
  •  

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-tarsus.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu