Haber

Trump’ın ‘gizli belgeler’ davasında suçlanan Mar-a-Lago yöneticisi mahkemeye çıktı

Miami’deki James Lawrence King Federal Adalet Binası’ndaki duruşmada De Oliveria, Trump ve yardımcısı Walt Nauta’ya güvenlik kamerası görüntülerini yok etmede yardım etmekle suçlandı.

Savcıların iddianamesinde, De Oliveria’nın ‘patron istedi’ diyerek güvenlik kamerası kayıtlarını silmeye çalıştığı, kendisinin de soruşturma sırasında yalan söyleyerek adaleti engellemeye çalıştığı kaydedildi.

De Oliveria, ilk duruşmada kendisini temsil edecek bir avukat bulamadığı için suçlamalara yanıt vermedi ve süre istedi.

Yargıç, De Oliveria’ya 100.000 dolarlık kefalet ödemesine hükmetti ve duruşmayı 10 Ağustos’a erteledi.

Trump’ın malikanesinden bilinmeyen belgeler çıktı

Eski ABD Başkanı Trump’ın Florida’daki konutu, FBI casusları tarafından 8 Ağustos 2022 sabahı “gizli belgeler” soruşturması kapsamında arandı.

Trump baskını siyasi olarak nitelendirirken, soruşturmanın özel uzmanı olarak atanan eski Başsavcı Jack Smith, 9 Haziran’da Trump’ı Beyaz Saray’daki görevinden ayrılırken gizli belgeleri yanında götürmekle ve federal soruşturmaları engellemekle suçladı. BT.

İddianame üzerine Trump, 13 Haziran’da Miami’de yargıç karşısına çıktı ve burada kendisine yöneltilen 37 ayrı suçlamayı reddetti.

Aynı davada Trump’ın yardımcısı Walt Nauta, işverenine gizli devlet belgelerini saklama konusunda yardım etmek ve bu konuda federal yetkililere böbürlenmekle suçlanmış ve 6 Temmuz’da mahkemeye çıkarak tezleri reddetmişti.

haber-ilkadim.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu