Haber

Denizcilerden depremzedelere oyuncaklar

İSTANBUL Şehir Hatları vapurları çalışanları tarafından kurulan Levend Denizciler Derneği üyeleri Hatay’a gelerek depremzedelere oyuncak dağıttı.

Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremlerde 46 binden fazla kişi hayatını kaybetti. Depremin vurduğu şehirlerden biri de Hatay oldu. Kentte yüzlerce bina yıkılırken, iş makineleriyle enkaz kaldırma çalışmaları ve hasarlı binaların yıkımı sürüyor.

İstanbul Şehir Hududu vapurları çalışanları tarafından kurulan Levend Denizciler Derneği üyeleri, depremin ilk gününden bu yana bölgeye farklı yardımlar ulaştırıyor. Hatay’daki okulların ihtiyaçları için yardım toplayıp dağıtan dernek üyeleri, son olarak aynı bölgedeki çocukların yüzünü güldürmek için oyuncak, bisiklet ve kıyafet dağıttı. Levend Denizciler Derneği Başkanı Murat Şafak, “Derneğimiz ile ilk günden beri deprem bölgesindeyiz. Bu 4. ziyaretimiz. Bu sefer de müşterilerimizin yüzünü güldürmek istedik. Çocuklar, “İlk 10 gün Hatay bölgesindeydik. Kalan günlerde diğer illeri de ziyaret ettik. Çadır ve konteyner kentlerde kurulan okullara yardım malzemesi ulaştırdık. Öğretmenlerimiz gerekli ihtiyaçları bize iletiyor, biz de sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

altunhisarhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu