Haber

CHP’li Oğuz Kaan Salıcı: Şırnak’ta oyumuz yüzde 300 arttı

Örgütlerden sorumlu CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, partisinin doğu tablosuna değinerek, “Uzun süredir bölgede çok düşük oylar alıyoruz. Üye sayımız yeterli değildi, teşkilatlarımız yeterince güçlü değildi. “Örgütlenme kapasitesini artıralım, oya ve siyasete yansıyacaktır” diyerek başladık.

Gazeteci Özlem Gürses’in T24’teki röportajına göre Salıcı, “Örgütlerimiz güçleniyor. Daha önce bölgedeki diğer siyasi partilerde görev yapmış ya da CHP-SHP geleneğinde siyaset yapmış ama sonradan siyaset yapmış, ancak geçmişten bugüne siyasete girmiş bireyler ve değerli siyasi aktörler” dedi. Bir yere kadar uzaklaştılar aramıza katılın. Mesela eski il başkanı Fehmi Öztunç. AK Parti kurucu üyesi. Başka isimler de var” dedi.

Salıcı, röportajda kısaca şu bilgileri paylaştı:

“Doğu Masası görev bölgesinde 24 il var. Batman yüzde 325 artışla birinci sırada, yüzde 1,3’ten yüzde 10’un üzerindeyiz…

Bunu yüzde 310 artışla Şırnak, yüzde 200 artışla Mardin, yüzde 165 artışla Van ve yüzde 155 artışla Diyarbakır izledi. 2018’de Van’da MHP’den sonra dördüncü partiydik, şimdi neredeyse ikinci partiyiz…

Erzurum’a, Diyarbakır’a milletvekili atayacağız, bunu görüyoruz… Şu anda birçok ilde kazanacağımız genel seçimlerin ardından yerel seçimlerde aday olmayı düşünen arkadaşlarımız var, bu bizim için çok sevindirici.”

“Türkiye’de herkesin birinci önceliği, özellikle de Doğu ve Güneydoğu’da iş, gıda ve ekonomi. Genç işsizlik ve yoksulluk yüksek.

“Türkiye’nin birlik ve bütünlüğü içinde, Kürt sorununu mecliste demokratik yöntemlerle çözmeye talibiz. Siyasi geleneğimiz bu konuda en baskın geleneklerden biri olan SHP-CHP geleneğidir. Bu, tüm Türkiye’yi kucaklayan bir sorundur. Türkiye, hak ve özgürlükler temelinde çözülmesi gereken bir sorundur.” (KAYNAK)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu